Кабель АВВГ (п, пнг, пнгд, нг, нгд)
Розшифровка маркування кабелю АВВГ, АВВГнг, АВВГнгд/АВВГ-П, АВВГ-Пнг, АВВГ-Пнгд
- А – струмопровідна жила, виготовлена з алюмінію;
- В – полівінілхлоридна ізоляція;
- В – оболонка з полівінілхлоридного пластикату;
- Г – відсутність броні;
- П - плоске виконання;
- «нг» - не підтримує горіння;
- «нгд» – не підтримує горіння, зі зниженим димо- та газовиділенням.
Силовий кабель АВВГ з алюмінієвими жилами застосовується для подачі та розповсюдження електричної енергії. Такий провід монтують зовнішнім способом по будинках та будинках, а також на вулиці. Кабель небажано прокладати у землі, навіть у спеціальних траншеях, оскільки він містить захист від будь-яких ушкоджень.
Вартість кабелю АВВГ досить низька, а відмінні технічні характеристики дозволяють використовувати його як струмопровідник для приміщень під склади або будь-якого виробництва, а також в житлових приміщеннях.
Кабель АВВГ має жили, що складаються з м'якого алюмінію. Це дозволяє зробити провід більш м'яким, але при цьому він стає ламким. Тому монтаж необхідно проводити з урахуванням усіх вимог безпеки та стежити за тим, щоб кабель не пошкодився.
Силовий кабель використовується в основному для подачі та розповсюдження струму напругою 660 В і 1000 В і частотою 50 Гц. Для нормальної функціональності кабелю необхідний температурний режим від -50С до +50С.
Провід АВВГ не повинен нагріватися більше 70С незалежно від тривалості нагрівання. Однак в аварійних ситуаціях провід зможе витримати температуру 80С.
Монтаж повинен здійснюватися за температури навколишнього середовища в межах від -15С до +50С. Якщо температура буде нижчою від -15С, провід АВВГ необхідно попередньо розігріти.
Під час монтажу необхідно враховувати згин кабелю. Для одножильних проводів він не повинен перевищувати 10 діаметрів, для багатожильних ― 7,5 діаметрів. Якщо кабель правильно прокласти і використовувати, він прослужить щонайменше 30 років.
Є три способи монтажу кабелю АВВГ:
- як було сказано вище, кабель не призначений для прокладання у землі або траншеях. Він не має захисту від механічних пошкоджень, тому швидко вийде з ладу;
- прихований спосіб монтажу є найбезпечнішим та найестетичнішим. Кабель монтується в штроби, канали, порожнечі негорючих або поганогорючих поверхонь. Після чого ці місця закладаються. Для поверхонь згоряних приміщень необхідний спеціальний захист, як металеві або азбестові труби, та інше;
- відкрита прокладка здійснюється по стінах та перекриттям приміщень, захищених від пожежонебезпеки. Кабель монтується так, щоб повністю унеможливити його пошкодження. Також його можна прокладати по згоряних поверхнях, але в металорукаві або електротехнічній трубі.
- А – струмопровідна жила, виготовлена з алюмінію;
- В – полівінілхлоридна ізоляція;
- В – оболонка з полівінілхлоридного пластикату;
- Г – відсутність броні;
- П - плоске виконання;
- «нг» - не підтримує горіння;
- «нгд» – не підтримує горіння, зі зниженим димо- та газовиділенням.