Кабель ВВП-1, ВВП-2
Мідна жила в маркіровці не позначається;
В - полівінілхлоридна ізоляція;
В - полівінілхлоридна оболонка;
П - плоский, жили розташовані в одній площині паралельно один одному;
"нг" - не підтримує горіння;
"нгд" - не підтримує горіння, зі зниженим дымо- і газовиділенням.
Дріт з міді ВВП використовують для електроустановок з номінальною змінною напругою до 380\660 В або з постійним до 1000В включно. Кабель застосовують для зовнішнього або прихованого прокладення, під штукатурку, в порожніх порожнинах каналів при будівництві. Його можна використати самостійно або одночасно декілька штук.
Кабель ВВП- 1 не призначений для сильного перегину, оскільки в нім жила є одним мідним дротом. Наприклад, в дроті ВВП- 2 жила складається з декількох мідних дротів і може легко перегинатися без небезпеки ушкодження.
Струмопровідна жила у кабелю ВВП виготовлена з міді. Такий дріт призначений для гнучкого монтажу, клас гнучкості ― 1. Ізоляція має плоску форму і виконана з полівінілхлориду.
Мідних жил може бути від 1 до 3. Жили знаходяться паралельно один одному і не скручуються. Кожна з них має свою оболонку з полівінілхлориду, забарвлену в певний колір. Купити такий дріт ВВП необхідно в першу чергу тим, хто його використовуватиме в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Кабель ВВП- 1 має широку сферу застосування, проте слід знати його технічні характеристики перед тим, як купити цей матеріал:
- температура довкілля, в якому застосовуватиметься дріт, може коливатися від -50С до +70С;
- при прокладенні дріт не повинен перегинатися більш ніж на 10 діаметрів дроту;
- монтаж може здійснюватися при температурі довкілля від -15С до +70С;
- максимально допустима температура нагріву жил дроту складає 70С;
- при правильному використанні дріт може прослужити до 15 років.
У дроті різна кількість жил має свій колір оболонки. Так, якщо в дроті дві жили, то одна з них біла, а друга ― біла з синьою смужкою; три жили ― біла, біла з синьою смужкою, жовто-зелена; чотири жили ― біла, біла з синьою смужкою, жовто-зелена, червона або чорна.
При виборі матеріалу слід також враховувати його вагу. Це дуже важливо при підвісному прокладенні дроту. Так, 1 км дроту важить 65 кілограм і йому не бажане провисання. Тут декілька варіантів виходу їх ситуації :
- Прикріпити дріт до стіни спеціальними кліпсами;
- Монтувати дріт в спеціальний короб, прикріплений до стіни. Він робиться з металу або пластика. Також, можна монтувати в металлорукав.
Ціна кабелю ВВП досить не висока, тому його можуть собі дозволити все. Такий дріт має відмінні експлуатаційні характеристики і дуже широку сферу застосування.
Найважливіше при прокладенні електрики ― правильно підібрати переріз дротів. Кабель ВВП ― це плоский силовий дріт з монолітною жилою з міді, завдяки чому монтаж значно спрощується. Закладення в стіні проходить набагато легше завдяки тому, що при закладенні в стіні, дія на жили опиняється в осі їх розташування. Саме це запобігає деформації дроту.