Продавець МIНЕРАЛ: купити електрику оптом розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
556 відгуків
promo_banner
+380 (50) 010-36-92
+380 (63) 761-75-61
+380 (97) 488-53-28
Оболонський район, Київ, Україна
МІНЕРАЛ - надійний постачальник електрики за оптовими цінами
Залишити відгук

ПРИСТРОЇ ПОДАЧІ КОМАНД ТА СИГНАЛІВ

Управління різноманітним електрообладнанням, що застосовується у повсякденній діяльності людини, неможливе без свого вершинного елемента — системи, за допомогою якої виконується подача керуючих команд. Зв'язок її з керованим обладнанням повинен мати двосторонній характер, який завжди дозволяє знати стан останнього. Комплекс електротехнічних пристроїв, що забезпечують комутацію керованих об'єктів та доставляють актуальні відомості про їхній поточний стан з метою управління ним, зветься «Пристрої подачі команд та сигналів (ППКС)».

Серед його елементів:

 • кнопки з підсвічуванням і без (найпоширеніша серед них кнопка без підсвічування опукла);
 • перемикачі клавішного та поворотного типу;
 • Блок-контакти;
 • кнопкові пости з різною кількістю місць (кнопок);
 • індикатори на DIN-рейку;
 • світлові та звукові сигналізатори;
 • сигнальні лампи та арматура.

Коротко про деякі види пристроїв подачі команд та сигналів.

Світлосигнальна арматура

Світлосигнальна арматура — це сукупність світловипромінювальних пристроїв, що застосовуються в різному електрообладнанні та системах енергозабезпечення для індикації стану електроланцюгів, що забезпечують їх роботу.

Джерелами світла у світлосигнальній арматурі є світлодіодні, люмінесцентні та неонові лампи. Найбільш затребувана у світлоіндикації сьогодні LED-арматура, що виготовляється за передовими технологіями і відрізняється високою експлуатаційною надійністю. Світло її ламп дуже яскраве і має незначний показник відмови в роботі.

Арматура СКЛ прийшла на зміну лампам розжарювання, що застаріли в наші дні, і практично повністю витіснила їх завдяки багаторазово кращим робочим характеристикам і енергоекономічності. Зокрема, ступінь її захисту — від IP54 до IP66; її безвідмовна робота становить щонайменше 25 000 годин; її енергоспоживання малe; діапазон її напруг живлення — від 6 В до 380 В; вона має високу стійкість до ударних і вібраційних впливів, що виникають в устаткуванні (особливо часто — на великих промислових об'єктах); діапазон температур її безвідмовної роботи -60°С — +60°С.

Кнопки керування та перемикачі

Призначення цього виду ППКС — оперативне керування автоматичними пристроями (контакторами, реле тощо) в електроланцюжках постійного та змінного струму. Монтаж кнопок керування та перемикачів виконується на DIN-рейку; за необхідності їх стан індикується світлодіодами.

У нашому асортименті кнопки та перемикачі — один із ключових напрямків. Зокрема, у великій кількості модифікацій представлена в Компанії кнопка без підсвічування опукла, що й не дивно: затребуваність кнопки без підсвічування опуклою на ринку — одна з найвищих серед усіх електротехнічних виробів, і ми адекватно реагуємо на це розширенням її ніші у нашому товарному ряді.

Кінцеві вимикачі

Вимикачі цього виду призначені для включення та відключення різних рухомих механізмів, у крайніх точках ходу яких вони встановлюються. Всі кінцеві вимикачі невеликі, мають міцний корпус та зручні елементи кріплення, що забезпечують легкість їхнього монтажу на різні об'єкти. До різновидів кінцевих вимикачів відносяться:

 • безконтактні — спрацьовують без механічного впливу ззовні;
 • контактні — спрацьовують від зовнішнього механічного впливу; поділяються на:
  • - важільні, контакти в яких замикає важіль, що рухається виконавчим механізмом;
  • - кнопкові: контакти замикає виконавчий механізм натисканням кнопки;
  • - поплавкові: натискання на контакти робить поплавець або закріплений на ньому магніт;
  • - повзункові: натискання на контакт мікровимикача виконує повзунок;
  • - магнітні: контакт замикається та розмикається за допомогою електромагніту.

Пости управління

Цей вид ППКС застосовується в пультах управління різноманітних систем і механізмів у промисловості, будівництві, складському господарстві і т.iн. Відповідно до роду завдань, що виконуються, пости управління поділяються на кнопкові пости управління і тельферні.

Кнопкові пости управління здійснюють місцеву або дистанційну комутацію керуючих електромереж змінного струму частотою 50 або 60 Гц і напругою до 500 В, а також мереж постійного струму напругою до 220 В. Пристрій кнопкових постів керування елементарний (корпус і в ньому від однієї до декількох кнопок, одним з основних видів яких є кнопка без підсвічування, опукла), а число їх модифікацій вкрай велике, відповідаючи величезнiй потребi у них, більшості галузей людської діяльності.

Тельферні пости управління служать для місцевого управління пристроями підйому та переміщення вантажів (підйомники, талі), а також електродвигунами реверсивного типу, що включаються за допомогою контакторів та електромагнітних пускачів.

Внаслідок необхідності застосування в умовах несприятливих і навіть небезпечних для людини (висока вологість, підвищена запиленість, забрудненість хімічними реагентами, вибухонебезпечність) за своїм конструктивним виконанням пости управління поділяються також на вибухозахищені та рудничні. Перші застосовуються у вибухонебезпечних зонах, і найчастіше — у нафтогазовій, хімічній та промисловості, енергетиці, металургії. Призначення других — забезпечення управління електроланцюжками в умовах сланцевих та вугільних шахт, копалень, кар'єрів та інших об'єктів, де є небезпека вибуху рудничного пилу та газу. Всі ці пости мають міцний корпус, виконаний штамп зварювальним методом та оснащений гумовим ущільненням, що виключає зв'язок внутрішнього простору пристрою із зовнішнім середовищем.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner