Продавець МIНЕРАЛ: купити електрику оптом розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
458 відгуків
promo_banner

Прийом замовлень та повідомлень на вихідних не працює. Напишіть нам електронною поштою 631688673@ukr.net або Viber: +380974885328 і ми обов'язково відповімо вам у робочий час. Дякую за розуміння.

+380 (50) 010-36-92
+380 (63) 761-75-61
+380 (97) 488-53-28
Оболонський район, Київ, Україна
МІНЕРАЛ - надійний постачальник електрики за оптовими цінами
Залишити відгук

Як розрахувати перетин кабелю, таблиця перетину по потужності

Як розрахувати перетин кабелю, таблиця перетину по потужності

Як розрахувати перетин кабелю, таблиця перетину по потужності

Вибираючи кабель, особливо важливо підібрати правильне перетин для надійної і безаварійної роботи електрообладнання. Для цього використовуються спеціальні таблиці вибору перетину кабелю, що враховують метал, з якого виготовлена струмопровідна жила, матеріал ізоляції та інші параметри.

Таблиця перетину кабелю по потужності і струму

Для гнучкого шнура та кабелі з мідною жилою (ПВС, ШВВП, КГ)

Таблиця вибору перетину кабелю з мідною жилою (пвс, шввп, кг)

Для силового кабелю з мідною жилою (ВВГ)

вибір перетину мідного кабелю (таблиця) 

Для силового кабелю з алюмінієвою жилою (АВВГ)

таблиця перетину для силового алюмінієвого кабелю (аввг)

У цих таблицях вказані необхідний перетин алюмінієвих і мідних кабелів для різних струмових навантажень. Тип ізоляції - гумова і вінілова, аналогічний більшості видів ізоляційних матеріалів.

Вибір проводитися за номінальним струмом навантаження. Якщо струм невідомий, то він обчислюється виходячи з потужності пристрою, кількості фаз і напруги мережі.

Які параметри необхідно врахувати для вибору правильного перетину кабелю

Для надійної роботи електроприладів при виборі кабелю по перетину враховуються різні чинники, основними з яких є наступні:

 • номінальний струм навантаження;
 • матеріал струмопровідної жили;
 • тип ізоляції;
 • спосіб прокладки;
 • довжина кабелю.

Перед тим, як розрахувати перетин кабелю, необхідно визначити ці параметри.

Спосібі розрахунку перетину кабелів

Є два спосібі визначення необхідного перетину кабелю. При розрахунку необхідно застосовувати обидва методи і використовувати більшу з отриманих величин.

Розрахунок перетину по нагріванню

Під час протікання електричного струму по кабелю він гріється. Допустима температура нагріву і перетин дроту залежать від типу ізоляції і способів прокладки. При недостатньому перерізі струмопровідної жили, вона нагрівається до неприпустимої температури, що може призвести до руйнування ізоляції, короткого замикання та пожежі.

Порада! Для ретельного розрахунку необхідно використовувати спеціальні таблиці, програми або онлайн-калькулятори.

Розрахунок перетину з допустимим втратам напруги

Струмопровідна жила в проводі має опір і при проходженні по ній струму, відповідно до закону Ома, відбувається падіння напруги. Величина цього падіння зростає при зменшенні перетину кабелю і збільшенні його довжини.

При прокладанні кабелю великої довжини його перетин, необхідний для зменшення втрат, може багаторазово перевищувати величину, обрану по допустимому нагріву. Для розрахунку використовуються спеціальні формули, програми та онлайн-калькулятори.

Порада! При підключенні пристроїв, що працюють на зниженій напрузі, блок живлення розташовується якомога ближче до апарата.
 

Розрахунок перетину для однофазної і трифазної мережі

Вибір кабелю проводитися по струму навантаження, але якщо він невідомий, то виконується вибір перетину кабелю по потужності. Методи розрахунку різні для однофазних і трифазних навантажень.

Розрахунок струму однофазних навантажень

Для обчислення цього параметра необхідно розділити потужність пристрою на напругу мережі

I = P/U

В однофазній мережі ~ 220В допускається використання спрощеної формули

I=4,5 P

Розрахунок струмів в трифазній мережі

В трифазній мережі 380В є два види навантажень, струм яких обчислюється по-різному:

Електродвигуни. Для розрахунку необхідно врахувати ККД і cosφ, але допускається використання формули

I=2P

Обігрівачі. Ці установки розглядаються як три однофазних нагрівача, і застосовується формула

I=(P/3)/U=4,5(P/3)

Важливо! При підключенні електроплити, розрахунок проводитися по самому потужному нагрівачеві або двом, в залежності від схеми апарату.
 

Який перетин кабелю вибрати в квартиру або приватний будинок

При проектуванні електропроводки в квартирі або приватному будинку використовуються гнучкі мідні дроти ПВС або ШВВП. У цьому випадку допускається не виконувати розрахунок проводів, а використовувати стандартні перетину струмопровідних жил:

 1. Освітлення. Загальний кабель 1,5мм², підключення окремих світильників 0,5-1мм².
 2. Кімнатні розетки, кондиціонери і дрібна кухонна техніка. Загальний кабель 2,5 мм ², до окремих розеток 1,5мм².
 3. Посудомийні і пральні машини, електродуховки, бойлери. Це установки підвищеної потужності і розетка для кожного з цих пристроїв підключається окремим кабелем 1,5мм². При установці двох таких пристроїв поруч біля розеток монтується перехідна коробка з клемником, який підключається кабелем 2,5 мм ². При установці декількох потужних апаратів перетин спільного проведення вибирається за сумарним струмом цих установок.
 4. Нагрівачі проточної води. Пристрій для кухні потужністю 3кВт приєднується проводом 1,5мм², для ванної потужністю 5 кВт кабелем 2,5 мм ², що йде прямо з ввідного щитка.
 5. Електроплита. Двоконфорочна плита підключається кабелем 2,5 мм ², чотирихконфорочна в однофазній мережі приєднується проводом 4мм². В трифазній досить перетину 2,5 мм ².
 6. Електроопалення. Перетин загального кабелю визначається потужністю системи. При значній кількості нагрівачів і великої протяжності кабелю допускається установка послідовно декількох кабелів різного перетину. При наявності в будинку трифазної електропроводки доцільно електроконвектори та теплу підлогу в різних кімнатах підключити до різних фаз. Це дозволить зменшити перетин проводів живлення.

Знання того, як правильно розрахувати перетин кабелю, допоможе виконати монтаж електропроводки без залучення проектних організацій.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner